Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Przeszczep włosów – jaką metodę wybrać?

Wypadanie włosów to problem, który dosięga zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jego leczenie może przybierać różne formy. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań oferowanych przez medycynę jest zabieg przeszczepienia włosów.


Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na wszczepieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie są narażone na wypadanie włosów. Osoby, które podejmują się takiego zabiegu zazwyczaj zmagają się z łysieniem androgenowym. Z tym typem łysienia najczęściej mają do czynienia mężczyźni, gdyż hormon androgen jest hormonem męskim. Zabieg przeszczepu włosów niekoniecznie podlega tylko głowie, wiele kobiet decyduje się na przeszczep włosów brwi, rzęs, brody oraz klatki piersiowej.

Według źródeł pionierem tej dziedziny chirurgii jest amerykański lekarz Norman Orentreich, który po raz pierwszy opisał transplantację w 1959 roku, czyli ponad pięćdziesiąt lat temu. Oczywiście od tego czasu wiele się zmieniło, aczkolwiek schemat pozostaje ten sam.

Przeszczep włosów – dla kogo?

Zabieg transplantacji włosów oferowany jest osobom u których występuje łysienie:

  • androgenowe (dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet)
  • pourazowe
  • po oparzeniach
  • po napromieniowaniu
  • po stanach zapalnych skóry
  • bliznowaciejące

Ponadto, przeszczep włosów pozwala na zlikwidowanie ubytków w okolicach brwi, rzęs, wąsów oraz brody. Rzadziej stosowane jest w przypadku okolic łonowych.

Jakie mamy metody przeszczepu włosów?

Pierwszą dość popularną metodą jest tak zwana metoda strip. Specjaliści pobierają pasek skóry owłosionej z okolicy tylnej lub bocznej głowy. Za pomocą nici kosmetycznych zszywają brzegi rany. Wycięty fragment jest dzielony na małej wielkości przeszczepy, które zawierają mieszki włosów. Zdaniem chirurgów, metoda ta jest szybka w wykonania i dzięki niej można uzyskać naprawdę dużą ilość przeszczepów. Jedyną wadą jest pozostawiona blizna w miejscu zszycia skóry.

Drugą równie popularną metodą jest metoda FUE. Podczas tego zabiegu specjalista pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe za pomocą małego i cieniutkiego narzędzia. Przeszczepy umieszczane są w okolicy biorczej. Ten zabieg wykonywany jest rzadko i nie często polecany jest przez chirurgów ponieważ zdecydowanie dłuższy jest zabieg procedury niż w przypadku metody strip. Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszy wśród mężczyzn, którzy od dawna zmagają się z łysieniem a ich odbicie w lustrze powoduje złe samopoczucie a nawet depresje.

Którą metodę wybrać?

Strip – z okolicy tylnej i bocznej głowy pacjenta pobierany jest pasek skóry owłosionej. Brzegi rany zszywane są szwem kosmetycznym.

FUE – każdy zespół mieszkowy pobierany jest oddzielnie i umieszczany w okolicy biorczej.

Każda z metod ma swoje wady i zalety. Zabieg metodą strip jest zdecydowanie krótszy od zabiegu metodą FUE (Follicuar Unit Extraction). Różni się również ilość przeszczepów, które można uzyskać obiema metodami. Dla metody strip wynosi ona od 2000 do 4000, z kolei dla FUE maksymalnie do 2000.

Metoda strip pozostawia linijne blizny, które u osób z cienką skórą mogą ulec poszerzeniu. Zaś metoda FUE pozostawia tylko mikroskopijne, rozproszone blizenki.

Transplantacja włosów – czy warto?

Bez cienia wątpliwości – zabiegi przeszczepu włosów to rozwiązanie skuteczne, które praktykowane jest od wielu lat. Nie odstrasza nawet cena zabiegu, która oscyluje w granicach kilku-kilkunastu tysięcych złotych.

Przeszczep włosów to gwarancja, której nie daje żadna inna metoda. Między innymi dlatego, te rozwiązanie ma aż tylu zwolenników.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén