Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Pielęgnacja włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Można powiedzieć, że utrzymanie ich dobrej kondycji jest łatwe. To, co charakteryzuje ten rodzaj włosów, to fakt, iż łuski są rozchylone i nie przylegają do siebie.

Jak pielęgnować włosy średnioporowate?

Włosy tego typu nie potrzebują skomplikowanych zabiegów. Umiarkowana ilość zabiegów, niezbyt intensywne maski i odżywki – to recepta na zdrowe, ładnie wyglądające włosy średnioporowate.

Mycie włosów średnioporowate

Włosy tego typu są dosyć odporne na silne detergenty, ale i tak powinno się ograniczyć silne szampony. Zabiegi higieniczne można wykonywać często (codziennie), z tymże szampony powinny być delikatne, a sam zabieg przeprowadzany w celu odświeżenia.

Włosy średnioporowate bardzo łatwo nawilżyć. Woda nie stanowi dla nich zbyt dużego problemu.

Odżywianie włosów średnioporowatych

Odpowiednia pielęgnacja tego typu włosów może doprowadzić do niskoporowatości. Zaleca się stosowanie odżywek wzbogacanych składnikami wzmacniającymi oraz suplementację minerałów doustnie (cynk, krzem, witamina A, B, D, C).

Olejowanie powinno być realizowane przy wykorzystaniu tych półwnikających. Świetnie reagują na oleje z omega 6.

Doskonałe efekty dla włosów średniporowatych daje maseczka źołtkowa, a mianowicie – nakładanie żółtek jajek na głowę i przykrywanie czepkiem fryzjerskim. Włosy nie będą się wówczas puszyć i zyskają na intensywności koloru.

Stylizacja włosów średnioporowatych

Generalnie, włosy średnioporowate są tymi ulubionymi jeśli chodzi o środowisko fryzjerów. Układają się niezwykle łatwo, nie są zbyt łamliwe. Bardzo źle reagują jednak na wysoką temperaturę, dlatego też prostownice, lokówki czy suszarki nie są ich sprzymierzeńcem.

Zdecydowanie lepiej korzystać ze stylizatorów chemicznych takich jak pianki, lakiery czy żele. Włosy średnioporowate dobrze znoszą procesy koloryzacyjne (z łatwością przyjmują farbę) i nie ulegają wielkim zniszczeniom po farbowaniu.

Jak zapobiegać zniszczeniom włosów? 5 kluczowych zasad.

Jak pielęgnować włosy? Trudno jednoznaczną odpowiedź na te pytanie. Każde włosy są inne, wymagają innego podejścia i realizacji konkretnych, dostosowanych zabiegów. Poniżej prezentujemy pięć kluczowych zasad dla włosów, którymi należy kierować się przy pielęgnacji włosów.

Zasada numer 1: Włosy w czasie snu

Włosy przed rozpoczęciem snu powinny być suche, w przeciwnym razie o poranku możemy nie poznać siebie w lustrze.

Włosy do snu należy delikatnie związywać/upinać. Jeśli nie zastosujesz się do tej porady, może dojśc do nadmiernych napięć. Można stosować luźne warkocze, koczki, lub delikatne upięcia.

Zasada nr 2: wybór gumki i spinki ma znaczenie

Do upięć stosuj odpowiednie, materiałowe gumki. Unikaj sztywnych, gumowych rozwiązań typu gumka recepturka. Może doprowadzić to do nadmiernej łamliwości włosa. To samo tyczy się przeróżnych spinek – nie należy wykorzystywać ostrych, metalowych spinek gdyż mogą uszkadzać strukturę włosa.

Zasada nr 3: olejowanie i odżywianie

To dwa kluczowe zabiegi. Olejowanie należy realizować w celu utrzymania kondycji włosów i ochrony. Odżywianie zaś ma na celu poprawę wspomnianej kondycji, regenerację oraz nawilżenie.

Stosuj preparaty dedykowane dla danego typu włosów. Unikaj kosmetyków uniwersalnych, gdyż ich skuteczność jest zwykle znacznie mniejsza.

Odżywki stosuj podczas każdego mycia włosów, olejowanie przeprowadzaj 2-3 razy w tygodniu.

Zasada nr 4: regularne podcinanie końcówek

Odżywki, maseczki, napary czy oleje – żaden z preparatów nie zadziała na optyczny wygląd włosa tak jak małe podcięcie końcówek.

Włosy można podcinać samodzielnie, ale przy tym należy pamiętać o odpowiednio naostrzonych nożyczkach, aby cięcie nie strzępiło włosa.

Zasada nr 5: suplementacja od wewnątrz

Nie ma nic lepszego dla włosów niż dostarczanie odpowiednich minerałów i witamin od wewnątrz. Odpowiednia suplementacja (w diecie lub kapsułkach) to klucz do utrzymania odpowiedniej kondycji włosów.

Kompleks witamin i minerałów oraz biotyna potrafią zdziałać cuda w naprawdę krótkim czasie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén