Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Pielęgnacja włosów Blond Farbowanych

O tym, że włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji nie trzeba nikogo przekonywać. Są zazwyczaj przesuszone, a ich kondycja nadwyrężona. Jak dbać o takie włosy? Co robić by wzmocnić kolor i sprawić, by był bardziej intensywny?

Pielęgnacja włosów blond farbowanych

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji po farbowaniu jest trudne, ale nie niemożliwe. Dzisiaj przedstawiamy trzy podstawowe zabiegi, a konkretniej: higienę włosów, odżywianie oraz stylizację. Dowiesz się wszystkiego, co niezbędne w prawidłowej pielęgnacji włosów blond farbowanych.

Higiena – jak myć włosy blond farbowane?

Zabiegi higieniczne należy realizować z taką samą częstotliwością jak dotychczas. Często jednak farbowanie zmusza nas do wyboru innych szamponów do mycia włosów. Te, powinny być przede wszystkim delikatne, a ich skład wolny od silnych środków chemicznych. Wynika to z faktu, iż nałożona farba na włosy w kontakcie z silnym detergentem może doprowadzać do osłabienia i negatywnie odbić się na wyglądzie włosa.

Odżywianie – jak odżywiać włosy blond farbowane?

Farbowane włosy mają to do siebie, że ich odżywianie jest po prostu konieczne. Nie mamy tutaj na myśli wykorzystywania odżywek do włosów, a raczej realizację zabiegów, których siła jest zdecydowanie większa, aniżeli kosmetyków dostępnych w drogeriach. Poniżej, przedstawiamy dwie – najefektywniejsze maseczki dla włosó farbowanych:

Maseczka drożdżowa

Drożdże spożywcze (około 100 gram) wymieszaj z jednym żółtkiem jajka, aby uzyskać konsystencję „papki”. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na skórę głowy i pozostaw na około 15 minut (pod przykryciem foli i ręcznika).

Maseczka miodowa

Miód naturalny rozprowadź po skórze głowy i włosach (aż po końcówki). Pozostaw na 30 minut, po czym spłucz delikatnym szamponem i letnią wodą.

Stylizacja – jak czesać, z jakich kosmetyków korzystać?

Włosy farbowane nie powinny być traktowane prostownicą, lokówką i gorącym nawiewem. Może doprowadzić to do dodatkowego przesuszenia i zniszczenia struktury włosa.

Również środki chemiczne, takie jak pianki, żele i lakiery nie są sprzymierzeńcem włosa, dlatego w miarę możliwości powinniśmy zminimalizować ich wykorzystywanie.

Włosy przeczesywać należy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami i stosować luźne upięcia, nie powodujące napieć skóry.

Co zrobić gdy włosy po farbowaniu nadmiernie wypadają?

O ile w przypadku mężczyzny utrata włosów nie oznacza katastrofy dla urody, o tyle w przypadku kobiet łysienie jest prawdziwym koszmarem. Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów? Jak leczyć łysienie u kobiet?

Poznaj przyczynę problemu

Wypadanie włosów u kobiet jest zwykle ściśle związane ze spadkiem estrogenu. Dlatego też, łysienie to przypadłość, która spotyka kobiety po ciąży, menopauzie czy problemach związanych z niedoczynnością tarczycy.

Równie często wypadanie włosów może być efektem problemów na tle psychologicznym. Ponadto, wypadanie włosów może być efektem przebytych chorób czy przyjmowanych lekarstw.

Poważniejszy problem jest wówczas, gdy kobieta zostaje dotknięta androgenowym wypadaniem włosów (łysienie typu męskiego). Wówczas diagnoza i leczenie jest trudniejsza i bardziej czasochłonne.

Co zrobić gdy włosy wypadają w nadmiernych ilościach?

Przede wszystkim powinnaś rozpocząć leczenie od konsultacji z lekarzem. Specjalistyczna wiedza bardzo często okazuje się kluczowa w określeniu przyczyny wypadania włosów. Ponadto, lekarz przeprowadza szczegółowe badania, które mogą pomóc w późniejszym leczeniu tej niezwykle nieestetycznej przypadłości.

Jeśli diagnoza lekarza jest pomyślna i wypadanie włosów nie jest spowodowane chorobą – tudzież nie stanowi łysienia w rozumieniu choroby, to należy podjąć się odpowiedniej pielęgnacji włosów, aby przywrócić im utraconą kondycję.

Przede wszystkim należy (od zewnątrz i wewnątrz) uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Ponadto, warto wykorzystać domowe sposoby – tj, maseczkę jajkową lub drożdżową, napary z szałwi, pokrzywy czy też nacierki z czarnej rzepy i soli z Morza Śródziemnego.

W walce o powrót włosów do optymalnej kondycji pomoże również zdrowa dieta oraz odstawienie używek. Istotne jest również to, aby zadbać o aktywność fizyczną. Zdrowe ciało – to zdrowa skóra i włosy.

Warto zauważyć, że panika nie jest wskazana. Nadmiar wypadających włosów to zjawisko bardzo częste. Łysienie androgenowe z kolei – u kobiet jest bardzo rzadkie. Problemu nie można lekceważyć, ale nie zawsze kilka włosów więcej na szczotce musi oznaczać poważne zmiany w organizmie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén