Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Łupież – przyczyny, profilaktyka i Leczenie

Łupież to dolegliwość skóry głowy, która dosięga niespełna 3 miliony Polaków. To problem, który zwykle nie zagraża zdrowiu (chyba, że stanowi objaw innej choroby). Jest jednak nieestetyczny i jego pozbyciem zainteresowani są niemal wszyscy. Wszak, defekt ten potrafi wpłynąć na wizerunek, atrakcyjność i samoocenę danej jednostki.

Aby skutecznie leczyć tę przypadłość, należy poznać źródło występowania. Diagnostyka jest zatem pierwszym etapem leczenia. Nieznajomość przyczyny sprawi, że mimo pozbycia się łupieżu, problem będzie nawracał.

Białe łuski pojawiają się na Twoich ramionach? Przeczesując włosy z Twojej główy zsypuje się łupież, a Ty nie wiesz co z tym zrobić? Wiedz, że istnieje kilka skutecznych sposobów do walki z tą niezwykle nieestetyczną przypadłością.

Łupież suchy i tłusty

Aby rozpocząć leczenie musi zostać postawiona diagnoza. Przede wszystkim należy określić z jakim typem łupieżu mamy do czynienia.

Łupież suchy – występuje u osób nie posiadających łojotoku. Spowodowany jest nadwrażliwością na drożdżaka Pityrosporum Ovale. Ponadto, za przyczynę uznaje się również zły dobór kosmetyków, brak higieny.

Łupież tłusty – występuję u osób, których skóra ma tendencję do przetłuszczania się. Pityrosporum Ovale żywi się łojem, który jest nadmiernie produkowany. Duże populacje wpływają na powstawanie odchodów drożdżaka, co finalnie wpływa na wystąpienie stanu zapalnego.

Od czego jest łupież? Przyczyny występowania.

Łupież to defekt, który może powstawać na skutek szeregu różnych czynników. Poniżej prezentujemy najczęściej występujące przyczyny występowania łupieżu:

Zaburzenia hormonalne – nadmierna produkcja łoju jest zazwyczaj skutkiem zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Zbyt duża ilość sebum, to doskonałe warunki do rozwoju drożdżaków odpowiedzialnych za występowanie tej dolegliwości.

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry – używanie zbyt silnych szamponów lub zła częstotliwość mycia skóry głowy, może doprowadzić do uszkodzenia i podrażnień. To z kolei może skutkować stanem zapalnym i łupieżem.

Odżywianie – „jesteśmy tym, co jemy” – jeśli będziemy jeść niezdrowo, to szybko objawi się to rozmaitymi defektami, w tym także łupieżem. Aby wyeliminować łupież często zaleca się rezygnację wysokokalorycznych potraw, niezdrowego tłuszczu oraz nabiału i mięsa.

Korzystanie ze stylizatorów – zarówno stylizatory chemiczne (żele, pianki itd.), jak i mechaniczne (lokówki, prostownice) mogą doprowadzać do uszkodzenia struktury włosa oraz skóry. Zbyt częste korzystanie z nich, skutkuje łupieżem i osłabieniem włosa (łamliwością, suchością).

Gorące kąpiele – zbyt ciepła woda podczas kąpieli włosów może przyczyniać się do powstawania łupieżu. Warto również zwrócić uwagę na to, by nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami – wilgotne miejsce to świetne warunki dla rozwoju drobnoustrojów.

Łupież może stanowić objaw innej choroby – łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry itp..

Łupież – jak sie pozbyć?

Łupież suchy leczymy za pomocą bezzapachowych kosmetyków. W przypadku, gdy pojawienie się łupieżu miało związek z wyborem złych kosmetyków – wówczas zmiana na szampon z odczynem PH 5,5 powinna pomóc. Początkowo ilość łupieżu może zwiększyć się, ale z czasem powinna ulec znacznemu zmniejszeniu się.

Z kolei łupież tłusty należy leczyć przy wykorzystaniu szamponów przeciwłupieżowych opartych na takich składnikach jak ketokonazol, pirytonian cynku czy piroktolanina.

W przypadku gdyby zastosowane szampony nie przyniosły rezultatów warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Podłoże łupieżu może być inne, co szybko zdiagnozuje specjalista. Ponadto, lekarz może rozpocząć leczenie doustne tabletkami przeciwgrzybiczymi.

Warto zauważyć, że leczenie łupieżu może przebiegać także bez udziału specjalistycznych szamponów. W Internecie: na blogach i forach znajdą Państwo wiele różnych domowych przepisów na łupież, których skuteczność jest bardzo wysoka, co zresztą potwierdzone jest przez liczne pozytywne opinie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén