Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

W jaki sposób pozbyć się trądziku młodzieńczego? Najlepsze metody.

W wieku dojrzewania zachodzą zmiany hormonalne, których skutki uboczne mogą być bardzo uciążliwe. Niewątpliwie zaliczyć do nich możemy trądzik młodzieńczy. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jak leczyć i jak zapobiegać? O tym, a także wielu innych kwestiach pobocznych – w dalszej części publikacji.

Jakie są przyczyny występowania trądziku młodzieńczego?
W zdecydowanej większości przypadków, występowanie trądziku młodzieńczego uwarunkowane jest przez zachodzące zmiany hormonalne. To zupełnie normalny proces, który dosięga każdego nastolatka.

Według różnych źródeł, z trądzikiem młodzieńczym boryka się blisko 85% nastolatków. Oczywiście, w każdym przypadku poziom nasilenia jest różny. Jedni borykają się z pojedynczymi zmianami, inni narzekają na dziesiątki wyprysków.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że zaburzenia o charakterze hormonalnym nie są jedyną przyczyną występowania trądziku. Defekt ten może być również uwarunkowany przez szereg innych czynników, między innymi:

  • niewłaściwe odżywianie (nadmierne spożywanie słodyczy, niepełnowartościowa i niezdrowa dieta)
  • brak aktywności fizycznej
  • palenie papierosów/spożywanie alkoholu (jak się okazuje – to także problem nastolatków!)

Idąc dalej, musimy zrozumieć, że w niektórych przypadkach trądzik to problem dziedziczny.

Trądzik młodzieńczy – do jakiego lekarza?

Choć w Internecie: na blogach, forach i portalach o zdrowiu można znaleźć multum informacji na temat trądziku młodzieńczego, to my zalecamy w pierwszej kolejności skontaktować się ze specjalistą. Jest to problem, którego zła diagnoza i błędne leczenie może doprowadzić do takich zmian skórnych, które pozostawią po sobie nieestetyczne blizny. W tak eksponowanym miejscu, jakim niewątpliwie jest twarz – nie warto ryzykować.

Lekarzem zajmującym się leczeniem trądziku jest dermatolog. W szczególnych przypadkach (zaawansowane zaburzenia hormonalne) niezbędna jest pomoc endrokrynologa.

Trądzik młodzieńczy – jak leczyć?

Spośród wszystkim metod leczenia trądziku, największą skutecznością charakteryzuje się laseroterapia. Jednakże, ten zabieg oferowany przez gabinety medycyny kosmetycznej jest na tyle drogi, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. Do całkowitego usunięcia trądziku potrzeba serii kilku zabiegów, a całkowity koszt oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych.

Zdecydowanie tańszą alternatywą są farmaceutyki. Dermatolog na podstawie diagnozy (przyczyny, indywidualnych uwarunkowań) przepisuje leki o działaniu antybakteryjnym i antyzapalnym. W zależności o stadna choroby mogą to być preparaty doustne (wewnętrzne), jak i maści/kremy (zewnątrzne). Zazwyczaj są to specyfiki dostępne tylko na receptę, dlatego też wizyta u specjalisty jest konieczna.

Najtańszą, ale także nie gwarantującą skuteczności metodą jest wykorzystanie domowych przepisów. Niegdyś, medycyna nie oferowała tak wiele i jedyną drogą do pozbycia się tej przypadłości było stosowanie maseczek, naparów i peelingów domowej roboty. Za sprawą coraz to nowszych środków na trądzik ich popularność stale maleje.

Czy można zapobiec występowaniu trądziku młodzieńczego?
Istnieje pewne przekonanie, które sugeruje, że trądzik młodzieńczy to przypadłość, której można zapobiec. Czy jest ono prawdziwe? Czy istnieją metody profilaktyczne, które są w stanie uchronić nas przed tym defektem skórnym?

Niestety, dojrzewanie to proces nieodzowny. Burza hormonalna, która przechodzi przez organizm nastolatków jest nie do zatrzymania i opanowania. Dlatego też, wszelkie defekty z niej wynikające po prostu są nieodłączną częścią dojrzewania. Rzecz jasna, istnieje możliwość znaczącego ograniczenia defektów.

Przede wszystkim, do metod profilaktycznych należy zaliczyć prawidłowe nawyki żywieniowe – oparte o naturalne produkty – niemodyfikowane i pozbawione cukru oraz słodzików.

Idąc dalej, warto zadbać także o dodatkową pielęgnację twarzy – stosowanie kosmetyków ochronnych może być więcej, niż pomocne. Na sam koniec – warto zadbać o suplementację wzbogacaną minerałami, witaminami i ekstraktami mającymi realny wpływ na kondycję skóry.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén