Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Co zrobić aby mieć białe zęby?

Niewątpliwie zęby mają wływ na naszą atrakcyjność. Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co można zrobić by móc pochwalić się pięknymi, białymi zębami?

Sposobów wybielania zębów jest co najmniej kilka. Wyróżnić możemy zarówno domowe sposoby, profesjonalne zabiegi, jak i specjalistyczne kosmetyki. Poniżej przedstawiamy każdy ze sposobów na białe zęby.

Laserowe wybielanie zębów

Zdecydowanie najbardziej efektywną formą wybielania zębów jest ta, która wykorzystuje zdobycze technologiczne. Laserowe wybielanie zębów pozwala dokonać zmiany o nawet 10-12 odcieni. Takich rezultatów nie osiągniemy z żadną inną metodą.

Specjalna wiązka światła naświetla uprzednio nałożony żel zawierający substancje aktywne. Taka forma wybielania pozwala zarówno usunąć pojedyńcze przebarwienia, jak i kompleksowo wybielić zęby. Zabieg laserowego wybielania zębów zwykle nie trwa dłużej niż 60 minut.

Kosmetyki wybielające zęby

W aptekach znaleźć możemy naprawdę wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji i wybielania zębów. Wyróżniamy: pasty wybielające (specjalistyczne), żele i paski wybielające.

Każda z wyżej wymienionych metod opiera swoje działanie na substancjach aktywnych, które po nałożeniu nie tylko oczyszczają strukturę, ale także poddają zęby procesom wybielającym. Efekty w przypadku takich metod są bardzo zróżnicowane. Zwykle jednak można liczyć na poprawę o maksymalnie kilka odcieni.

Domowe sposoby na białe zęby

Niegdyś medycyna kosmetyczna nie była tak rozwinięta. Z wybielaniem zębów radzono sobie domowymi sposobami. Niektóre wykorzystywane są po dziś dzień.

Zdecydowanie najczęściej w celu wybielenia zębów sięgamy po sodę oczyszczoną. To preparat, którego działanie jest bardzo silne. Efekty uzyskiwane po wyszczotkowaniu sodą są natychmiastowe. Nie należy jednak korzystać z tej metody zbyt często gdyż może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Innymi wartymi wspomnienia metodami jest szczotkowanie zebów sokiem z cytryny oraz wykorzystywanie truskawek w celu oczyszczenia jamy ustnej.

Trzy sposoby na białe zęby

1. Soda oczyszczona

Niezwykle powszechnym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu spożywczego, a konkretniej – sody oczyszczonej. Posiadająca bardzo silne właściwości wybielające substancja pozwala usunąć przebarwienia natychmiasto. Jest jednak jedno „ale”…

Soda oczyszczona to produkt, który poza wybieleniem wpływa na strukturę zębów. Ten skutek uboczny sprawia, że dentyści na starcie dyskwalifkują tę metodę jako dobrą i polecaną. Nie mniej jednak, jest ona jak najbardziej skuteczna.

2. Sok z cytryny

Kwasy owocowe uważane są za szkodliwe dla zębów. Jednakże, nie wszystkie. Wyjątkiem, stosowanym w wybielaniu zębów jest kwas cytrynowy. Owszem, może on mieć degradujący wpływ, ale tylko wtedy gdy jest nadużywany.

Sok z cytryny pozwala poprawić kolor zębów o kilka tonów. Przy czym jego stosowanie jest dosyć wygodne. Można po prostu stosować go jako płukankę i/lub szczotkować nim zęby.

3. Truskawki

To metoda, której bliżej do oczyszczania zębów, aniżeli wybielania. Nie mniej jednak – warto o niej wspomnieć, gdyż nie wiele osób zdaje sobie sprawę z korzystnego wpływu truskawek na nasze zęby.

Drobne nasionka umieszczone na tym owocu potrafią docierać do najtrudniej dostępnych zanieczyszczeń. Umożliwiają ich usunięcie i tym samym stanowią świetną profilaktykę przeciw przebarwieniom.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén