Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Zaburzenia sprawności seksualnej – jak sobie z nimi radzić?

Seks to czynność, która dla mężczyzn jest bardzo istotna. Nic więc dziwnego w tym, że wielu mężczyzn obawia się dojrzałości i przekroczenia magicznej bariery 50 lat. Wówczas to, największy odsetek mężczyzn boryka się z zaburzeniami sprawności seksualnej. Jak temu zapobiec? Jak leczyć i do jakiego lekarza się udać? Przeczytaj nasze kompedium wiedzy na temat sprawności seksualnej po 50-tce.

Zaburzenia potencji – przyczyny

Medycyna wyróżnia dwa rodzaje przyczyny występowania impotencji: psychiczne i fizyczne. Te pierwsze wywoływane są głównie przez lęk i strach przed odrzuceniem partnerki oraz inne zaburzenia o charakterze depresyjnym. Z kolei drugie mają bezpośredni związek z patologią sfery fizjologicznej naszego organizmu, która może być wywołana poprzez nieodpowiedni tryb życia tj:

 • nadmierny udział używek w diecie
 • niedostarczanie minerałów i witamin organizmowi
 • brak aktywności fizycznej

Impotencja – do jakiego lekarza się udać?

Mimo, że problemy ze sprawnością seksualną bardzo często uznawane są za temat tabu, to pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja z lekarzem specjalistą. Bardzo często podjęcie leczenia wiąże się z udziałem zarówno urologa, jak i psychologa.

Należy mieć na uwadze, że leczenie impotencji na własną rękę jest niewskazane. Ponadto, w aptekach wszelkie farmaceutyki są dostępne tylko za okazaniem recepty, co w teorii zmusza nas do wizyty u medyka.

Leczenie impotencji – formy

Zaburzenia związane ze sprawnością seksualną mogą być leczone przy wykorzystaniu dwóch metod: farmakologicznej oraz psychologicznej. Ponadto, popularność ostatnimi czasy zyskują naturalne specyfiki dostępne głównie w Internecie. Choć, w tym sektorze medycyny prace trwają bezustannie i problem jest coraz bardziej znany naukowcom, to nadal nie jest dostępny środek, który pomagałby w 100% przypadków.

Jedno jest pewne – impotencja to problem, który jak najbardziej można wyleczyć. Trzeba jedynie przełamać towarzyszący wstyd i udać się do specjalisty, celem rozpoczęcia leczenia.

Nie ma się czego wstydzić! 50% Polaków boryka się z zaburzeniami erekcji!

Jak podają najnowsze statystyki, nawet połowa Polaków w wieku powyżej 50 lat boryka się z zaburzeniami erekcji. To problem niezwykle powszechny, którego eliminacja jest jak najbardziej możliwa. Kluczowe jest jednak to, aby możliwie szybko przełamać wstyd i rozpocząć leczenie.

Im szybciej rozpoczniesz leczenie impotencji, tym większa szansa na to, że CAŁKOWICIE wyeliminujesz defekt. Musisz mieć jednak na uwadze fakt, iż zaburzenia mogą być wynikiem wieloletnich zaniedbań. Wówczas to, proces leczenia może być znacznie wydłużony.

Domowe sposoby na impotencję?

Zdając sobie sprawę, że u wielu mężczyzn żadna, nawet najlepsza publikacja nie będzie w stanie przekonać ich do wizyty u urologa lub seksuologa, postanowiliśmy przygotować zestaw 5 wskazówek, które mogą przyczynić się do poprawy sprawności seksualnej.

 1. Naturalna suplementacja
  Korzystanie z drogich preparatów, stymulujących erekcję nie jest konieczne. Zastąpić możemy je, naturalnymi ekstraktami. Według licznych doniesień, skutecznym antidotum na zaburzenia erekcji może być imbir, jagody acai, żeń-szeń oraz kozieradka.
 2. Aktywność fizyczna
  Jak dowiodły liczne badania, jednym z elementów wpływających na zaburzenia potencji jest brak ruchu. W związku z tym, lekarstwem może okazać się aktywność fizyczna, a konkretniej – ćwiczenia tlenowe (aeroby).
 3. Zdrowa dieta
  O tym, że „jesteśmy tym, co jemy” przekonujemy się każdego dnia. Jednym z defektów niezdrowej diety, mogą być zaburzenia potencji. Na szczęście, zmieniając nawyki żywieniowe na zdrowsze, szybko możemy przywrócić pełną sprawność seksualną.
 4. Brak używek
  Alkohol, papierosy i narkotyki – czyli trzy źródła zaburzeń erekcji. Rezygnacja z nich to absolutna konieczność!
 5. Regularne badania
  Badaj się! Dzięki temu, szybko zdiagnozujesz przyczyny defektu. I co najważniejsze, nie musisz tego robić u urologa, czy seksuologa. Zaburzenia erekcji zdiagnozować można nawet na podstawie prostych badań hormonalnych.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén