Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Profilaktyka przeciwko zaburzeniom sprawności seksualnej

Wydawać by się mogło, że zaburzenia sprawności seksualnej to dolegliwość, która nieuchronnie dopadnie każdego. Nic bardziej mylnego. Problemy ze sprawnością seksualną ma około 50% mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Co z pozostałymi? Czy oni cieszą się całkowitą sprawnością seksualną? Wielu mężczyzn nigdy nie doświadcza tzw. niemocy. Co kryje się za ich „sukcesem”?

Jak zapobiegać zaburzeniom erekcji?

Zapobieganie zaburzeniom erekcji wiąże się ze zmianą trybu życia na zdrowszy. Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę. Jadłospis musi być zbilansowany i zdrowy. Nie może zawierać zbyt dużej ilości cholesterolu, gdyż związek ten przyczynia się do zmian naczyniowych, które mogą stanowić przyczynę impotencji.

Dieta musi być wolna od używek. Alkohol w nadmiernej ilości i papierosy doprowadzają do trwałych zaburzeń seksualnych. Ich ograniczenie znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia tego typu dolegliwości.

Równie ważnym elementem co założenia dietetyczne jest aktywność fizyczna. Uprawianie sportu, aktywne hobby czy codzienny trening doprowadza do poprawy ogólnej kondycji organizmu. Aktywni mężczyźni zdecydowanie rzadziej borykają się z impotencją.

Istotne jest również zadbanie o odpowiednią dawke snu. To proces, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia danej jednostki. Zbyt krótki sen wpływa na gospodarkę hormonalną i produkcję testosteronu.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Nie zawsze udaje się dostatecznie szybko podjąć działania profilaktyczne. Czasem, najzwyczajniej w świecie jest za późno. Wówczas, niezbędna jest wizyta u specjalisty (urologa), który może zalecić leczenie psychoterapeutyczne lub farmakologiczne. W niewielu przypadkach (zaawansowanych) może być konieczna interwencja chirurgiczna (przeszczep żylny lub endroprotezy silikonowe).

Warto przy tym zauważyć, że zdecydowanie częściej podejmowane jest leczenie doraźne, aniżeli przyczynowe. Wszak, mężczyźni oczekują natychmiastowych rezultatów, a długofalowa, przyczynowa kuracja tego nie gwarantuje.

Zdrowym tryb życia na problemy intymne?

Moda na tzw. „zdrowy styl życia” na dobre zawitała także do polski. Wszechobecne bezglutenowe diety, zajęcia fitness, biegacze – to tylko kilka zjawisk, których obecności po prostu nie da się nie zauważyć. Zdrowy styl życia może sprzyjać eliminacji defektów intymnych (zaburzenia sprawności seksualnej, przedwczesnemu wytryskowi, impotencji).

Prozdrowotny styl życia, czyli kilka słów o rozsącej świadomości społecznej

Rządy wielu krajów podjęły się próby uświadamiania swojego społeczeństwa. Kampanie społeczne mają na celu poinformować obywateli o konsekwencjach wynikających z nieodpowiedniego trybu życia.


Efekty pojawiły się nadzwyczajnie szybko. Coraz więcej ludzi rozumie procesy jakie zachodzą w organizmie i zdaje sobie sprawę jak wiele krzywdy można zrobić sobie poprzez siedzący tryb życia, czy niewłaściwą dietę. Nic więc dziwnego w tym, że tak szerokie grono jest zmotywowane do działania.

O jakie elementy warto zadbać prowadząc zdrowy tryb życia?

Generalnie, trudno jeden schemat prozdrowotnego stylu życia. Trzeba kierować się rozsądkiem i posiadać choć namiastkę wiedzy dotyczącą pracy organizmu, by móc prawidłowo oceniać, czy coś będzie dobre, czy złe dla naszej kondycji.

Wyróżniamy czterech kluczowych elementów, które w głównej mierze kształtują zdrowie naszego organizmu:

  • Dietę – powinna być zdrowa i pełnowartościowo. Jadłospis wieloposiłkowy serwowany o stałych porach.
  • Ruch – aktywność fizyczna pobudza do wydajniejszej pracy. Przyczynia się również do detoksacji organizmu i ogranicza ryzyko wystąpienia nadwagi.
  • Stres – eliminacja czynników stresogennych przyczynia się do poprawy kondycji psychicznej.
  • Sen – powinien trwać nie krócej niż 6-8 godzin, gwarantuje regenerację fizyczną i tzw. restart psychiczny.

Oczywiście, prozdrowotny styl życia to znacznie więcej. Nie mniej jednak – te cztery elementy stanowią punkt startowy. Pamiętaj jednak, że zmiany powinny być wprowadzane stopniowo.

Gdy w zbyt szybkim tempie wprowadzimy liczne zmiany w funkcjonowaniu naszego organizmu, może dojść do sytuacji w której nasz organizm zareaguje obronnie. Wówczas mogą pojawić się biegunki, wymioty oraz silne bóle głowy. Dlatego też, tak ważnym jest by metamorfoza przebiegała spokojnie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén