Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Męskie Problemy: Potencja, Erekcja, Przedwczesny wytrysk

Prawie 1,5 miliona mężczyzn w Polsce boryka się z zaburzeniami sprawności seksualnej. Defekty mogą mieć różną formę. Dzisiaj pragniemy przedstawić dwa najczęściej występujące problemy: zaburzenia potencji i przedwczesny wytrysk.

Problem numer 1: Zaburzenia potencji

Impotencja to problem poważny, którego nieleczenie może doprowadzić do trwałej „niemocy” seksualnej. Dla Panów jest to problem niezwykle wstydliwy. Mężczyźni bardzo często unikają tego tematu i próbują za wszelką cenę ukryć swoje zaburzenia przed partnerką. Jest to wywoływane przez lęk, wstyd oraz dumę.

Co do tego, że łatwiej zapobiegać, niż leczyć nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli w porę zaczniemy działania profilaktyczne, to istnieje szansa, że zaburzeń będzie można uniknąć. Do tego jednak niezbędna jest wiedza o wrogu, a konkretniej – przyczynach impotencji.

Jakie są przyczyny impotencji?

Czynników sprzyjających impotencji jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy te, które wywołują zaburzenia najczęściej:

Złe odżywianie – nieodpowiednia dieta, bogata w niezdrowe tłuszcze i cholesterol to jedna z głównych przyczyn zaburzeń erekcji. Jadłospis powinien być przede wszystkim zdrowy, zbilansowany oraz pełnowartościowy.

Brak aktywności fizycznej – prowadzi do otyłości oraz takich chorób jak miażdżyca oraz nadciśnienie tętnicze. Wymienione przypadłości bardzo często wpływają na zaburzenia impotencji.

Papierosy – szkodliwe substancje znajdujące się w papierosowym mogą doprowadzić do stałej niemocy.

Alkohol – nadmierne ilości alkoholu doprowadzają do zaburzeń erekcji. Oczywiście, jedna lampka wina nie stanowi problemu.

Brak snu – udowodniono, że mężczyźni, którzy śpią pięć godzin lub mniej borykają się z zaburzeniami męskiego hormonu – testosteronu.

Zaburzenia hormonalne – nieleczenie zaburzeń hormonalnych może doprowadzić do trwałych zmian w organizmie, w tym zaburzeń erekcji.

Jak leczyć impotencję?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań. Najpopularniejsze z nich to:

Farmakoterapia – doustne lub miejscowe środki farmakologiczne mogą stanowić o leczeniu doraźnym lub przyczynowym.

Psychoterapia – stosowana w przypadku zaburzeń wynikających z problemów psychologicznych.

Zabiegi chirurgiczne – rozwiązanie wykorzystywane w leczeniu impotencji wywołanej urazami (neurologicznymi i kręgosłupa).

Problem numer 2: przedwczesny wytrysk

Kobiety bardzo często niezadowolone są z jakości stosunku ze swoim partnerem. Panie narzekają głównie na nieodpowiedni czas trwania zbliżenia. Mówiąc kolokwialnie – ich niezadowolenie jest wynikiem tzw. przedwczesnego wytrysku.

Wielu mężczyzn osiąga orgazm zdecydowanie szybciej. Panowie potrafią osiągnąć satysfakcję seksualną po kilku minutach, co z całą pewnością nie jest zadowalające dla Pań. Co zatem zrobić by opóźnić ejekulację?

Sposób na opóźnienie wytrysku

Wielu mężczyzn niemal za cel obiera sobie zadanie opóźnienia wytrysku. Wszakże, poprawi to nie tylko doznania ich partnerki, ale także własne.

Choć, szeroko reklamowane są wszelakiego rodzaju suplementy diety i inne specyfiki, które rzekomo poprawiają sprawność seksualną, to my zalecamy inne rozwiązanie – zdrowsze i stanowiące swojego rodzaju gwarancję skuteczności.

Zdrowy styl życia, a sprawność seksualna

To w jaki sposób dbamy o własny organizm odbija się na kondycji całego naszego ciała, w tym także sprawności seksualnej. Dowiedziono, że prowadzenie zdrowego stylu życia przekłada się na brak problemów z potencją oraz przedwczesnym wytryskiem.

Warto przy tym jednak zauważyć, że zmiana trybu życia nie będzie skutkowała automatyczną poprawą. Proces ten jest długotrwały, ale sprawdzony, pewny i zdrowy. Niemalże gwarantuje efekty. Co zatem zrobić, by opóźnić wytrysk?

Zmiana powinna dotyczyć każdego naszego aspektu życia. Przede wszystkim należy zadbać o pięć podstawowych elementów:

  1. Dietę – pełnowartościowy, zdrowy jadłospis.
  2. Aktywność fizyczną – regularny, kilkudziesięciominutowy trening.
  3. Sen – regularny rytm dobowy.
  4. Relaks – codzienne, kilkudziesięciominutowe ćwiczenia relaksacyjne (np. joga).
  5. Badania – systematyczna kontrola organizmu.

Oczywiście zmianę trybu życia należy wprowadzać stopniowo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie stosować sprawdzone suplementy diety.

Zmiana trybu życia przyniesie również wiele innych korzyści, między innymi poprawę samopoczucia, czy ogólną kondycję organizmu (fizyczną oraz psychiczną).

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén