Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Rozstępy u kulturystów – jak usunąć?

Kulturystyka to dyscyplina sportowa, której celem jest maksymalne uwidocznienie mięśni. Jest to jeden z popularniejszych sportów wśród amatorów. Wielu mężczyzn celem lepszego wyglądu podejmuje próby lepszego umięśnienia sylwetki. Wszak, to domena atrakcyjności mężczyzny.

Niestety, uprawiając ten sport bardzo często spotkać się można z defektem skórnym w postaci rozstępów. To bardzo powszechne zjawisko zarówno u profesjonalistów, jak i amatorów kulturystyki. Jak sobie z nimi radzić? Jak unikać i usuwać?

Rozstępy, czyli kilka słów o problemie


Rozstępy nie stanowią choroby (mogą być jedynie objawem innej jednostki chorobowej). Zwykle wywoływane są przez zbyt szybkie tempo wzrostu masy ciała. Wówczas to dochodzi do zbyt dużych naprężeń skóry, która mówiąc kolokwialnie – nie wytrzymuje i pęka.

Kolagen znajdujący się w skórze właściwej ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o rozciągliwość. Kiedy poddawany jest zbyt dużym naprężeniom zostaje przerwany, co skutkuje pojawieniem się czerwonych lub różowych poprzecznych pręgów.

Rozstępy to defekt charakterystyczny dla kobiet w ciąży (rozstępy na brzuchu), kulturystów (rozstępy na ramionach, plecach, udach), osób z nadwagą (rozstępy na brzuchu, plecach) oraz kobiet powiększających biust (rozstępy w okolicach klatki piersiowej).

Przyczyny występowania rozstępów u kulturystów

Rozstępy to nic innego jak popękane włókna kolagenowe, które powstają w wyniku nadmiernych naprężeń skóry. Jeśli dochodzi do dużych wzrostów w krótkim czasie to kolagen nie włókna nie wytrzymują naprężenia i po prostu pękają.

Rozstępy pojawiają się nie tylko u kulturystów, ale są obecne wszędzie tam, gdzie skóra poddawana jest niezwykłym napięciom – w czasie ciąży i przy dużej nadwadze.

Jak zapobiegać rozstępom u kulturystów?

Budowanie masy mięśniowej wiąże się z przestrzeganiem restrykcyjnych diet o odpowiednim bilansie wartości odżywczych. Często sportowcy zapominają o tym, by dieta była bogata także w minerały i witaminy. Odpowiednie bogactwo mineralne ograniczy możliwość wystąpienia tego defektu.

Zapobieganie rozstępom może przebiegać również poprzez odżywianie od wewnątrz, a konkretniej – nawilżanie skóry specjalnymi balsamami i kremami. Minerały i witaminy mają na zadaniu sprawić, że skóra będzie bardziej elastyczna, a jej możliwości rozciągania bez nieestetycznego defektu jeszcze większe.

Niestety, bardzo często zbyt późno zabieramy się za profilaktykę. Kiedy rozstępy już się pojawiły mamy do wyboru kilka metod ich usuwania, na czele z zabiegami medycyny estetycznej. To one są bowiem uważane za najskuteczniejsze rozwiązanie.

Leczenie rozstępów, czyli jak radzić sobie z tym defektem?

Rozstępów można pozbyć się na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie kosmetyków. Preparaty tego typu dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach. Korzystając z nich musimy mieć jednak świadomość, że jedynie zmieniamy kolor (zmniejszamy widoczność defektu), a nie całkowicie pozbywamy się dolegliwości. Co więcej – kremy i maści nie gwarantują skuteczności.

Coraz częściej wykorzystywane są rozmaite zabiegi na rozstępy. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej powszechniejsza, a zabiegi takie jak: mezoterapia, mikodermabrazja czy peeling chemiczny – jeszcze lepiej dostępne. To właśnie one gwarantują efektywność na najwyższym poziomie i pozwalają usunąć rozstępy w 100%.

Warto przy tym zauważyć, że rozstępy nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dlatego też, ich usuwanie nie jest konieczne. Nie mniej jednak, jeśli pragniemy się ich pozbyć – należy reagować najszybciej jak jest to moż

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén