Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

powiekszaniepiersi24.pl

Jak zwalczyć cellulit? W jaki sposób pozbyć się skórki pomarańczowej?

Cellulit to jeden z defektów, który dosięga tylko kobiety (u mężczyzn pojawia się w przypadku zaburzeń hormonalnych). Tzw. skórka pomarańczowa zwykle pojawia się w okolicach ud, pośladków, pleców. Czasem lokuje się również na dekolcie czy łydkach.

Walka z cellulitem nie jest konieczna z punktu widzenia zdrowia organizmu. Przypadłość ta bowiem nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo mocno ingeruje jednak w kobiecą urodę. Nic więc dziwnego, że „płeć piękna” potrafi zrobić naprawdę wiele by uporać się z tą przypadłością.

Cellulit – klasyfikacja

Cellulit można podzielić na cztery fazy rozwoju:

I faza: zmniejsza się elastyczność skóry

II faza: pojawia się wynik ujemny testu uszczypnięcia, skóra blednie

III faza: pojawia się dodatnik wynik „testu uszczypnięcia”, grudki i efekt pomarańczowej skórki

IV faza: grudki ulegają znacznemu powiększeniu, wynik testu „uszczypnięcia” jest dodatni (ulega zwiększeniu”

Przyczyny występowania cellulitu – jak walczyć z cellulitem?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest banalnie prosta – po prostu wystarczy wyeliminować przyczyny występowania. Poniżej przedstawiamy czynniki, które najczęściej wpływają na występowanie cellulitu.

Nieodpowiednie odżywianie – dieta ma wpływ na naszą urodę. Dostarczanie zbyt wielu tłuszczów i węglowodanów prostych skutkuje odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Udowodniono, że cellulit zdecydowanie częściej pojawia się u osób z nadwagą/otyłych. Co więcej – dieta musi być pełnowartościowa, aby dostarczyć do skóry wszelkie niezbędne wartości odżywcze.

Siedzący tryb życia – brak ruchu skutkuje nie tylko otyłością, ale także – słabszym ukrwieniem, a co za tym idzie dotlenieniem całego organizmu. To jeden z czynników sprzyjających rozwojowi cellulitowi. Według lekarzy, już 30-40 minut aktywności fizycznej dziennie jest w stanie całkowicie wyeliminować problem cellulitu.

Obcisłe ubrania – moda na opinające skórę ciuchy doprowadza do coraz częstszych problemów z cellulitem. Zbyt duży ucisk powoduje problemy z krążeniem krwi, co bezpośrednio przyczynia sie do deformacji tkanki tłuszczowej.

Zaburzenia hormonalne – cellulit często pojawia się wtedy, gdy organizm jest w stanie przejściowym (tj. Dojrzewanie, menopauza, ciąża itd), co ściśle uwarunkowane jest ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. W tym przypadku jednak nie ma możliwości, aby temu zapobiec.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit to przypadłość niezagrażająca zdrowiu. Mimo to, kobiety bardzo często podejmują trudy leczenia tej przypadłości. Wszakże, cellulit tworzy defekt estetyczny na częściach ciała, które kobiety bardzo często eksponują – udach oraz pośladkach.

Cellulit podlega redukcji. Można tego dokonać na wiele różnych sposobów. Najczęściej wykorzystuje się metody nieinwazyjne, takie jak: maści i kremy (dostępne w aptekach). Powszechnie stosuje się również rozmaite domowe receptury:

  • peelingi (kawowy, cukrowy, oliwkowy)
  • naprzemienny prysznic (polewanie na przemian ciepłą i zimną wodą)
  • masaże (przy wykorzystaniu nasion jagody goji, ekstraktu z awokadu)

Zastosowanie w redukcji cellulitu znajdują także, zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej, a mianowicie:

  • Cellulaze
  • VelaShape
  • VaserShape
  • VenusFreeze

Nierzadko cellulit jest usuwany także przy wykorzystaniu: mezoterapii, peelingu chemicznego czy mikrodermabrazji.

Warto przy tym zauważyć, że podczas redukcji cellulitu zaleca się zmianę trybu życia na zdrowszy: wzmożenie aktywności fizycznej, poprawę nawyków żywieniowych czy ograniczenie używek.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Portal o powiększaniu piersi i nie tylko!

Theme by Anders Norén